Skip to main content
Search

JOHNSON’S®'ın benzersiz 3 adımlı rutini, bebeklerin ve 7 ila 36 aylık çocukların sadece 1 hafta içinde daha iyi uyumalarına yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış* ilk ve tek gece rutinidir.

JOHNSON’S® 3 adımlı rutin ile ilgili bilgi edinin 

JOHNSON’S® 3-Adımlı Rutin, bir yandan aranızdaki bağı güçlendirip, bebeğinizi iyi bir gece uykusuna hazırlarken, diğer yandan bebeğinizin koku ve dokunma duyularını harekete geçiren iki temel unsur olan, banyo ve dinlenme zamanını kapsar.


Adım 1 – Ilık Bir Banyo

Banyo zamanı, bebeğinizin uyku öncesi rutinini başlatmanın mükemmel bir yoludur. Bebeğinizi, JOHNSON'S® BEDTIME™ banyo ve JOHNSON'S® BEDTIME™ şampuan gibi keyif veren ve tanıdık kokulara sahip ürünlerle yıkayarak, daha iyi uyumasına yardımcı olabilirsiniz.

Çalışmalarda, parfümlü bir banyo ürünü ile banyo yapan bebeklerin (kokusuz ürünlerle banyo yapan bebeklere göre) uykudan önce neredeyse %25 daha kısa süre ağladıklarını gösterilmiştir.

Bebeğinize nasıl banyo yaptıracağınız ile ilgili daha fazla ipucu keşfedin


Adım 2 – Nazik bir Masaj

Rahatlatıcı bir masaj, bebeğinizin kendisini güvende hissetmesine, sevildiğini anlamasına ve uykuya hazırlanmasına yardımcı olan harika bir yöntemdir. NATURALCALM™ aroması içeren JOHNSON’S® BEDTIME™ losyon ve JOHNSON’S® BEDTIME™ yağ gibi rahatlatıcı kokular içeren bir ürün kullanın.

Araştırmalar, uyku öncesi rutinin bir parçası olarak uygulanan dokunuş ve masajın, bebeklerin uyku kalitesini ve miktarını artırdığını göstermektedir.

Masaj aynı zamanda, bebeğinizin dilini anlamanıza ve ona yanıt vermenize yardımcı olur ve bebeğinizin kendini güvende hissetmesini sağlar. Yapılan araştırmalara göre, bebek masajının bebeklerin daha iyi uyumasına yardımcı olmasının yanı sıra, bebeğinizle aranızda bir bağ kurmanız da dahil olmak üzere, bebeğiniz için çok çeşitli önemli sağlık faydaları bulunmaktadır.

Bebek masajının diğer faydaları


Adım 3 – Biraz da Sessizlik

Bebeğinize ılık bir banyo yaptırdınız ve rahatlatıcı bir masaj yaptınız. Şimdi sıra, birlikte sessiz zaman geçirerek onun uykuya dalmasını sağlamaya geldi.

Siz ve bebeğiniz arasındaki yakın temas bebeğinizin nefes alıp verişini rahatlatarak, onu yatağa hazırlayacaktır. Banyo sonrası bebeğinize sarılmanız için harika bir neden daha!

Ortamın sakin ve dingin olmasını sağlayın. Bebeğinizi emzirecekseniz, bebeğiniz emerken uykuya dalmamasına dikkat edin. Beslenme bebeğinizin daha sonra da beklediği bir şeye dönüşebilir ve bu tür alışkanlıkların değiştirilmesi zordur. Bunun yerine, bebeğinize kitap okuyarak, şarkı veya ninni söyleyerek, onun rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

300,000'in üstüne bebek uyku profilini değerlendirdik ve uyku öncesi rutinlerin önemini keşfederek klinik olarak kanıtlanmış 3 adımlı Bedtime® Rutinimizi geliştirdik.

 

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön