Skip to main content
Search

Doğum öncesi kutlaması, yüzyıllardır devam eden bir gelenektir ve bebeğinizin dünyaya gelişini kutlamak ve sizi anne-babalığa hazırlamak için çok eğlenceli bir fırsattır.

İster kendiniz, isterseniz de sevdiğiniz bir arkadaşınız için olsun, planlamanızda size yardımcı olacak birkaç adımı burada derledik.


Ne kadar para harcamanız gerektiğini belirledikten sonra, etkinliğin planını yapmaya başlayabilirsiniz: Kaç kişi davet edilecek, yiyecek ve içecekler dahil olmak üzere parti malzemelerine ne kadar harcama yapılacak gibi...
 

Seçeceğiniz mekan,kaç kişi çağırabileceğinizden (kaç kişi o mekana sığabilir?) ve partinin resmi mi yoksa daha samimi mi olacağına dair bir fikir verecektir.
 

Partinizin teması, "Bir Oğlunuz Oluyor!" gibi sade bir tema olabileceği gibi, bir sirk veya bir seyahat teması da olabilir. Bir tema seçtikten sonra, temanıza uygun davetiyeleriniz üzerinde çalışabilir, dekorasyonu hazırlayabilir, yiyecek ve içecekleri seçebilir ve diğer aktiviteleri planlayabilirsiniz.
 

Misafirlerinizin, bebeğinize hediye seçebilmesi için, bebek ürünlerini satan birkaç mağazaya kaydınızı yaptırın. Temel ürünler kadar daha yüksek fiyatlı ürünler seçmeyi de unutmayın; böylece misafirleriniz isterlerse tek tek, isterlerse birleşerek bebeğinize hediye alabilirler.
 

Bir tarih belirlemeden önce, davet edeceğiniz en önemli kişilere (büyük anne-babalar gibi) müsait oldukları tarihleri sorun. Bir arkadaşınızın partisini organize ediyorsanız, misafir listesini onun yapmasını isteyin.
 

İsterseniz geleneksel kağıt davetiyeleri tercih edebilir, isterseniz online davetiyeler gönderebilir veya daha yaratıcı bir fikir ortaya koyabilirsiniz! Ayrıntıları içeren bir etiket takacağınız yalancı emzikler ve çıngıraklar da hoş birer davetiye olabilir. Anne ve baba, bebek mağazalarında bebekleri için bir kayıt açtılarsa, bu mağaza ve kayıt bilgilerini de davetiyeye ekleyin.
 

Dekorasyon malzemeleri ve (eğer resmi değil, samimi bir etkinlik olacaksa) kağıt çatal-bıçak-tabak gibi malzemeleri alın. Yiyecekleri kendiniz hazırlıyorsanız, bir menü planlayın ve parti tarihine yakın bir tarihte ihtiyacınız olan yiyecek ve içecekleri alın. Elinizden geldiğince yiyecekleri önceden hazırlayın.
 

Partinin en önemli amacı, annenin ve babanın (davetli ise) ve misafirlerin iyi vakit geçirmesidir. Beklenmedik bir şey olursa (pastayı unutursanız!), olaya gülüp geçebilmelisiniz. Annelik, mükemmellik değil, sevgi gerektiren bir iştir ve doğum öncesi kutlamalar da, aile ve arkadaşlar ile bu sevginin paylaşılması anlamına gelir.
 

 

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön