Skip to main content
Search

Baby Shower bir bebeğin gelişini kutlamak için güzel bir yoldur. İster kendiniz ister sevdikleriniz için, doğum öncesi bebek partisine nasıl hazırlanacağınıza dair bu oldukça elverişli kılavuzu sizlere sunuyoruz.

Yüzyıllardır devam eden ve bir gelenek haline gelen bebek partileri bir bebeğin yaklaşan doğumunu kutlamanın ve ebeveynliğe hazırlanmaya yardımcı olmanın en güzel yollarından biridir.

İster kendinize ister sevdiklerinize bir bebek partisi hazırlıyor olun, partiyi en iyi şekilde organize etmenize yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını bu yazıda bulabilirsiniz.


Bazıları bir baby shower partisi vermek için bu konuda deneyimli organizasyon şirketlerine ödeme yaparken diğerleri yakınlarından yardım ister.
 
Parti için ne kadar para harcamanız gerektiğini belirledikten sonra etkinlik planı yapmaya hazırsınız demektir: Kaç kişiyi davet edeceğinizden tutun da yiyecek ve içecek dahil diğer parti malzemelerine ne kadar harcayacağınıza kadar kapsamlı bir plan yapmak bütçenizi de kontrol altında tutmanıza şüphesiz ki yardımcı olacaktır.
 

Bebek partisi için bir mekân seçerken öncelikle kaç kişiyi davet edebileceğinizi göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Seçtiğiniz mekâna kaç kişinin sığabileceğinin hesabını yaptıktan sonraki diğer önemli adım doğum öncesi bebek partisi temasının gündelik veya daha resmi olup olmayacağını belirlemek olmalıdır. Böylelikle misafirlerinize konforlu bir alan sunabilir ve keyifli bir bebek partisi verebilirsiniz.
 

Baby shower teması “Bir Oğlumuz Oluyor!” kadar basit ve sade olabileceği gibi seyahat teması hatta sirk teması kadar da spesifik olabilir. En çok hoşunuza giden, belirli bir temaya karar verdikten sonra temanıza uyacak şekilde ve oluşturduğunuz plan dahilinde davetlerinizi hazırlamaya, dekorasyon için malzeme toplamaya, yiyecek ve içecek servisi için alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.
 

Baby shower partisi davetlilerinin hediyelerini seçmelerine yardımcı olmak için bebek ürünleri satan birkaç mağaza ile iletişime geçebilirsiniz. Oluşturduğunuz bebek ihtiyaç listesindeki ürünleri anlaştığınız mağazalarla paylaşın. Böylece misafirleriniz ihtiyaç duyduğunuz ürünleri bu mağazalardan bireysel olarak satın alabilir veya daha yüksek fiyatlı ürünleri grup olarak satın alabilirler.
 

Baby shower partisi için bir tarih belirlemeden önce büyükanne ve büyükbaba gibi önemli davetlilere müsait oldukları zaman dilimini sormayı ihmal etmeyin. Bebek partisini sevdiğiniz bir arkadaşınız veya kardeşiniz için düzenliyorsanız davetli listesini onunla beraber hazırlamanız ve sonrasında davetlilerin müsaitlik durumlarını sorgulamanız çok daha iyi olacaktır.
 

Posta aracılığıyla geleneksel davetiyeler gönderebilir veya elektronik ortamda bir davetiye hazırlayabilir ve bu davetiyeleri online olarak gönderebilirsiniz.
 
Aslında bebek partisi planlamak daha yaratıcı fikirlere açıktır: Davetiyelerinizde emzikler, çıngıraklar ve oyuncak figürleri gibi sevimli aksesuarlar kullanabilir; bu aksesuarlara planladığınız bebek partisi için tüm ayrıntıları içeren bir etiket yapıştırabilirsiniz.
 
Anne veya baba, bebek partisi için bebek ürünleri satan bir mağazada kayıt oluşturduysa bu mağazanın bilgilerinin de etikette yer aldığından emin olunmalıdır.
 

Dekorasyon malzemelerini ve eğer etkinlik daha salaş olacaksa kâğıt servis ürünlerini (çatal, bardak, tabak vs.) almayı unutmayın. Yiyecekleri ve içecekleri kendiniz hazırlamayı planlıyorsanız bir menü hazırlayın ve bebek partisi tarihine yakın bir tarihte ihtiyaç listesinde olan yiyecek ve içecekleri satın alın. Buzdolabında saklayabileceğiniz yiyecekleri önceden hazırlamanız parti günü yoğunluğunuzu bir nebze olsun azaltacaktır.
 

Bir baby shower partisi söz konusu olduğunda en önemli şey, davet edildikleri takdirde büyükanne ve büyükbabanın ve tabi ki tüm konukların eğlenmesidir. Pastayı unutmak gibi beklenmedik durumlarla karşılaşmanız halinde bile yapmanız gereken tek şey gülüp geçmektir.
 
Annelik mükemmellik değil fakat bolca sevgi gerektirir ve bir doğum öncesi bebek partisi vermek de bu sevgiyi aileniz ve sevdiklerinizle paylaşmakla ilgilidir.
 
Unutulmaz bir bebek partisi planlamaktan, mükemmel hediyeyi seçmeye kadar her şeye yardımcı olmak için harika kaynaklar kullanarak en önemli adımları sizler için bir araya getirdik. Doğum öncesi bebek partisi hakkında son bir şey söylenecek olursak bu; en güzel hediyelerin her zaman manevi değere ve pratikliğe sahip olduğudur.
 

 

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön