Skip to main content
Search

Bebeğinizin bezini değiştirmek, sık sık yapmanız gerekeceğinden, bebeğinizle geçirdiğiniz ilk günlerde edinmeniz gereken önemli bir beceridir. Aşağıda, bebeğinizin bezini nasıl bağlayacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak basit bir rehber bulacaksınız.

Hazırlık

Bebeğinizin bezini bir alt açma masası üzerinde veya bir bez değiştirme havlusu veya şiltesi bulunan başka bir yüzey üzerinde değiştirebilirsiniz. Başlamadan önce, ihtiyacınız olan her şeyin yakınınızda olduğundan emin olun:

 • Temiz bir bez
 • Islak bebek mendilleri
 • Kirli bez için plastik torba
 • Pişik önleyici krem
 • Çiş kaçırması olasılığına karşı fazladan bir havlu
 • Temiz bebek giysileri

Bebeğinizi bez değiştirme masasında asla, bir saniyeliğine bile yalnız bırakmayın.

Bez Değiştirirken İzleyeceğiniz Adımlar

 1. Bebeğinizi, düz, yumuşak ve güvenli bir yüzeye yatırın.
 2. Yapışkan kulakları kaldırarak bezi çıkarın ve sonra, yapışkanlı bantları üstüste gelecek şekilde katlayarak, bebeğinize yapışmalarını önleyin.
 3. JOHNSON’S® ıslak mendil veya su ile ıslatılmış bir pamuk disk kullanarak, bebeğinizin genital bölgesini önden arkaya doğru temizleyin.
 4. Bebeğinizin altına temiz bir bez koyun ve bebeğinizi temiz bir havlu ile kurulayın. Bu adımda, ince bir tabaka pişik önleyici krem sürerek, bebeğinizin poposunu pişiğe karşı koruyabilirsiniz.
 5. Temiz bezi, bezin arkasındaki yapışkanlı kısmı ön panele sabitleyerek bağlayın. Bez bebeğinizin beline tam olarak oturmalı, ancak bebeğinizi sıkmamalıdır.
 6. Son olarak, kirli bezi atmak ve ellerinizi yıkamak için bebeğinizi güvenli bir yere bırakın.

Bez Değiştirmek için İpuçları

 • Bebeğinizi bez değiştirme masasında asla, bir saniyeliğine bile yalnız bırakmayın
 • Yeni anne-babalar, bebeklerinin bir günde ne kadar çok bez kullandığını görüp şaşırırlar, bu nedenle bol bol yedek beziniz olmalı
 • Bebeğinizin bezini değiştirmeden önce ve sonra ellerinizi yıkamayı unutmayın

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön