Skip to main content
Search

Çocuğunuzu yatırmak ve huzur içinde uyumasını sağlamak zor bir iş olabilir. Sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesi için gereken uykuyu alabilmesi için, hem aranızdaki bağı güçlendiren, hem de rahatça uykuya dalmasını sağlayan uyku öncesi rutinine bağlı kalın.

Çocuğunuz giderek daha bağımsız olmaya ve birçok şeyi kendi başına yapmaya başladıkça, onun "bebeklikten çıktığını" düşünmeniz normaldir. Ancak, hala bebekken ihtiyaç duyduğu pek çok şeye ihtiyacı olduğunu unutmayın. Hala bol bol ilgi, bol bol sevgi ve bol bol uykuya ihtiyacı olacaktır. Çocuklar toplamda 12-14 saat uykuya ihtiyaç duyarlar; bunun 11-12 saati gece, 1-3 saati ise gündüz uykusudur.

Çocuğunuz ve Uyku Zamanı

Pek çok çocuk artık gece boyunca uyumayı öğrenmiş olacaktır, ancak beşikten yatağa çok erken bir yaşta geçmek, bir seyahat veya bir hastalık gibi değişiklikler ve stresli koşullar da geçici aksaklıklara neden olabilir.

Çocuğunuzun ihtiyacı olan uykuyu aldığından ve dinlendiğinden emin olmak için, şu uyku zamanı ipuçlarını izleyin:

  • Şekerleme ve gece uykusu için bir düzenli bir uyku programı belirleyin (öğleden sonra geç saatte şekerleme yapması iyi olmayacaktır)
  • Çocuğunuzun gevşemesi ve sakinleşmesine yardımcı olmak için 20-45 dakikalık bir gece uykusu rutini yaratın
  • Karanlık, serin, sessiz ve sakinleştirici bir ortam yaratın
  • Çocuğunuz yatağa girmeden önce, uyanık ama uykulu olmalıdır
  • En sevdiği gece aktivitesini en sona saklayın

Bir Gece Rutini Yaratmak

Uykudan önce rutini, çocuğunuzun uykusunun gelmesine ve rahatlayarak uykuya hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Tutarlı olmayı ve her gece aynı rutini devam ettirmeyi unutmayın. Çocuğunuz rutinin düzenini bilirse, kendini daha rahat hissedecektir. Ayrıca, bu uyku öncesi rutinin onu hep aynı doğrultuya, yani yatağa doğru yönelttiğinden emin olun.

Bir Gece Rutini Yaratmak

Bu erken yaşta bile, gece rutini bebeğinizin uyku zamanını öğrenmesine yardımcı olacaktır. Şunları içeren 3 adımlı rutinimizi deneyin:

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön