Skip to main content
Search

Sağlıklı bir cilt bakımı alışkanlığı, erken yaşta başlar. Bebeğinizin narin cildini güneşin zararlı ışınlarından korumak için atacağınız birkaç adımla, onun ömür boyu sağlıklı bir cilde sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yenidoğanlarda Güneşten Korunma

6 aylıktan küçük bebekler, doğrudan güneş altında kalmamalıdır. Bebeğinizin ışığa karşı koruması henüz gelişmediğinden, siz bebeğinizi güneşten ne kadar korumaya çalışırsanız çalışın, bebeğinizin cildinde 10-15 dakikada bile güneş yanıkları oluşabilir!

Çoğu çocuk doktoru, 6 aylıktan küçük bebeklerde güneş koruma ürünlerinin kullanılmasını önermemektedir, dolayısıyla başka korunma yolları bulmasınız. Bebeğinizi dışarı çıkarırken şunlara dikkat edin:

  • Günün en sıcak saatleri olan 10:00 ile 14:00 arası, bebeğinizi dışarı çıkarmayın
  • Kenarlıklı bir şapka kullanın
  • Bebeğinizin cildini korumak içinbol kıyafetler giydirin
  • Gölgede oturun ya da bir tente ya da battaniyenizi kullanarak kendi gölgenizi yaratın

Bulutlu günlerde ve bir arabada olsanız bile,bebekler için özel olarak geliştirilmiş güneş koruyucu ürünleri kullanın . Bebeğiniz 6 aylıktan küçükse, güneş koruyucu ürün kullanımı konusunu doktorunuzla görüşün.

Daha Büyük Bebekler

Daha büyük bebekler (ve çocuklar) de, uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Daima koruyucu giysiler ve güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Doktorunuzla, sadece bebeklere özel hazırlanan bir geniş spektrumlu (UVA ve UVB koruması ve en az 30 faktörlük güneş koruması sağlayan) bir güneş koruma ürünü kullanma konusunu görüşün.

Çocuğunuz büyüyüp, bebeklikten çıktıktan sonra de, cildini güneşten dikkatle korumaya devam etmelisiniz. Sağlıklı alışkanlıklar geliştirerek, bebeğinizi yalınzca şimdilik değil, bir ömür boyunca koruyabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön