Skip to main content
Search

Banyo zamanını daha anlamlı hale getirmenin bir yolu da, banyoyu, çocuğunuzun büyürken bir yandan da öğrenmesini ve keşfetmesini sağladığı deneyime dönüştürmektir. Çocuğunuzla banyoda oynayarak ve ona taslar, kupalar ve kitaplar gibi destekler sağlayarak, onun öğrenmenizi ve aranızdaki bağın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuz, kendine ve ördeğine bakmayı ve baloncukları patlatmayı öğrenirken, bir yandan da özgüvenini geliştirecektir. Rol yaparak oyun oynadığında hayal gücünü kullanırken ve kitaplarda gördükleri ile "gerçek" hayatı arasında bağlantılar kurarken düşünme becerileri artacaktır. Kitabının sayfalarını çevirirken ve siz kitabı ona okuduğunuz sırada yeni kelimeler öğrenirken, çocuğunuzun hem dil becerileri, hem de ellerindeki ve parmaklarındaki kasları gelişecektir.

Sosyal-Duygusal Gelişim

Ne yapabilirsinizÇocuğunuz ne öğreniyor
Çocuğunuza kendini temizlemeyi denemeyi isteyip istemediğini sorun.Böylece kendi kendine bakabilir ve size yardımcı olabilir.
Çocuğunuzun keşiflerinden ve başarılarından keyif alın. Ona, kendisini ve ördeğini temizlerken, ne kadar iyi bir iş çıkardığını söylemeyi ihmal etmeyin.Çocuğunuza önemli olduğunu ve becerikli olduğunu söyleyin.
Banyoyu bitirmeden önce ona haber vererek ve en sevdiği oyuncağı yanına alması için ona zaman tanıyarak, geçiş sürecini anlamasına yardımcı olun.Duygularının önemli olduğunu ve zor durumlarda ona yardımcı olacağınızı hissettirin.

Dil ve Düşünme Becerileri

Ne yapabilirsinizÇocuğunuz ne öğreniyor
Banyo kitaplarını birlikte keşfedin. Tanıdığı nesneleri işaret etmesini isteyin. Ona, kitapta gördükleri ile "gerçek" dünyadaki şeyler arasındaki bağlantıyı gösterin.Her yerde, her zaman okumayı ve kitapları sevmeyi ve yeni kelimeler öğrenmesini sağlayın.
Banyo sırasında çocuğunuzla konuşarak, ne yaptığınızı anlatın. Ona şu soruları sorabilirsiniz: Ördek susamış mı? Ördekçiğin yıkanması mı gerekiyor?Ona iyi bir iletişimci olduğunu hissettirin. Kendi fikirlerini geliştirmesine yardımcı olun.
İyi bir sorun çözücü olmasını sağlayın; örneğin ona süngeri nasıl köpürteceğini ve kitapta aradığı sayfayı nasıl bulacağını gösterin.Böylece karşılaştığı zorluklarla baş edebileceğini anlatın.

Fiziksel Gelişim

Ne yapabilirsinizÇocuğunuz ne öğreniyor
Çocuğunuza banyoda keşfedebileceğin çeşitli güvenli eşyalar verin.Örneğin, tası sıkıca tutmak ve tasa su doldurmak için, parmakları ve elleri ile eşyaları nasıl kullanabileceğini gösterin.
Köpükleri patlatmak gibi şeyleri yaparken vücudunu nasıl kullandığına dikkat edin.Pek çok iş yapabileceği güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip olduğunu gösterin. Böylece, özgüvenini inşa edin.

Unutmayın, banyo zamanını eğlenceli bir hale getirmenin en önemli parçalarından biri de bebeğinizin güvenliğinden emin olmanızdır. Bebeğinizi banyoda ASLA yalnız bırakmayın. Tek bir saniye bile! Bu yüzden, banyo için ihtiyaç duyacağınız her şeyi önceden yanınıza alın ve telefon aramalarını tele sekretere yönlendirin. Ayrıca, su ısıtıcınızı 37o derecenin altında tutarak, suyun aniden ısınması olasılığının önüne geçin.

 

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön