Skip to main content
Search

Çocuğunuzun ilk dişleri kalıcı olmasa da, dişlerini temiz tutmanız önemlidir. Diş çürüklerinin nedeni, çocuğun ağzındaki doğal bakterilerin, yiyeceklerden kalan şekerle bir araya gelmesiyle oluşan ve diş minesine saldıran asitlerdir.

Çocuğunuza dişlerine nasıl bakacağını erken yaşta öğretmeniz de aranızdaki bağı güçlendirmek için bir fırsat olacak, çocuğunuz diş hekimine daha rahat gidebilecek ve tüm hayatı boyunca sahip olacağı diş temizliği alışkanlığını erken yaşlarda kazanacaktır.

Çocuğunuzun Dişlerini Ne Zaman Temizlemelisiniz

Çocuğunuzun dişlerini günde en az iki kez temizlemelisiniz. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sonrası en ideal zamanlardır, ancak çocuğunuzun dişlerini fırçalaması için en kritik zaman yatak öncesidir; çünkü çürüklere neden olan bakteriler daha çok gece çoğalırlar.

Çocuğunuzun Dişlerini Nasıl Fırçalamalısınız

  • Çocuğunuzun bağımsızlık duygusuna hitap ederek (çünkü abiler ve ablalar kendi dişlerini kendileri fırçalarlar), tadı güzel bir diş macunu ve küçük, yumuşak bir fırça alın. Böylece çocuğunuz tıpkı yeni bir oyuncağa gösterdiği coşkuyu diş temizlemeye de gösterebilir.
  • Çocuklara özel hazırlanmış bir diş macunundan sadece bir bezelye büyüklüğünde kullanın.
  • Çocuğunuz sadece ön dişlere odaklanabilir, bu yüzden ona arkada saklanan dişlerini de hatırlatmayı unutmayın.
  • Küçük çocuklar, bazı yerleri gözden kaçırabileceğinden, ona ağzını suyla nasıl iyice çalkalayacağını, dişlerini nasıl dikkatle kendi başına fırçalayabileceğini gösterin. İkinci veya üçüncü sınıfa giderken, artık çocuğunuz dişlerini kendi başına fırçalayabilecektir

Çocuğunuzu Diş Hekimine Götürürken

Artık çocuğunuzu 6 ayda bir kontrol için diş hekimine götürebilirsiniz. Bu ziyareti mümkün olduğunca eğlenceli hale getirin. Çocuğunuz gergin ise, "sihirli" muayene koltuğuna önce siz oturun ve onu kucağınıza alıp, doktorun ağzına kısaca bakmasını sağlayın.

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön