Skip to main content
Search

Title

Bebeğinize Banyo Yaptırmak

Banyo, bebeğinizi sadece temizlediğiniz bir deneyim değildir. Yeni bilimsel bulgulara göre, çokduyulu deneyimler bebeğinizin gelişen beynini şekillendirmekte çok etkilidir. Dokunma, görme, koklama ve işitme fırsatları sunan banyo zamanı, bebeğinizin gelişimini desteklemeniz için bulunmaz bir fırsattır.

Söz konusu banyo olduğunda, bebeğinizin özel ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Bebeğinizi nasıl güvenle ve etkili şekilde yıkayabileceğinizi ve aynı zamanda, ikinizin arasındaki bağı nasıl kuvvetlendireceğinizi ve onun duyularını harekete geçireceğinizi öğrenin.

Yenidoğanların narin cildi için nazik bir bakım sunan 2 adımlı banyo rutinimiz ile bebeğinizin cildini beslerken, öte yandan sağlıklı ve mutlu gelişimini destekleyebilirsiniz.

Bebeğiniz büyüdükçe, etrafını daha fazla keşfedecek ve daha fazla kirlenecektir. Çok fazla banyo yapması, bebeğinizin cildini kurutabilir. Peki iki banyo arasında bebeğinizin cildini nasıl temiz tutabileceğinizi biliyor musunuz?

Bebeğinizin cildi, sizinkine oranla %30 daha incedir ve sizin cildinize göre 2 kat daha hızlı nem kaybeder. Bebeğinizin kuru ve hassas cildini beslemek için, ekstra nemlendirici banyo rutinimizi deneyin.

Bebeğinizin mutluluğu, sağlıklı gelişimi ve aranızdaki bağın güçlendirilmesi için size sunduğumuz banyo ipuçlarını keşfedin.

Bebeğinizi Süngerle Yıkamak

Bebeğinizi bir sünger yardımıyla temizlemeniz, yeni doğan bebeğinizin narin cildi için iyi bir seçenek olacaktır ve bir yandan aranızdaki bağı güçlendirirken diğer yandan koklama ve dokunma yoluyla bebeğinizin sağlıklı gelişimini destekleyecektir.

Çocuklarda Banyo Zamanı

Çocuğunuzun banyo deneyiminden en iyi şekilde faydalanmasını ve özgüvenlerini, düşünme becerilerini ve çok daha fazlasını geliştirmesini sağlamak için neler yapabileceğinizi keşfedin.

Başa dön