Skip to main content
Search

Anne ya da baba olmak ve hayatınızın çok özel bir dönemine adım atmak üzeresiniz! Gergin olmanız çok normal, ancak mümkün olduğunca önceden hazırlanmaya başlarsanız, bu gerginliğiniz de azalacaktır. İşte, bebeğinizi evinize götürmeden önce hazırlanmanıza yardımcı olacak birkaç basit adım.

Anne-Babalık Sınıfları

Anne-babalık sınıfları, ilk defa anne-baba olacaklar için çok faydalı olabilir. Bebeğinizi doğurmayı planladığınız hastaneden, jinekoloğunuzdan, ebenizden, arkadaşlarınızdan ve ailenizden bu tür sınıflar ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Çocuk Doktorunuz

Doğumdan 3 ay önce bir çocuk doktoru aramaya başlayın ve bir aday listesi oluşturun. Arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan, komşularınızdan, çocukları olan iş arkadaşlarınızdan, jinekoloğunuzdan, ebenizden veya sigorta şirketinizden size tavsiyede bulunmasını isteyin. Mümkün ise, doğumdan 2 ay önce bir doğum öncesi konsültasyon yaptırın.

İletişim Listesi

Ailenizi ve arkadaşlarınızı kolayca bilgilendirmek için bir iletişim listesi (metin, e-posta veya telefon) hazırlayın.

Toplanın

Hastaneye götüreceğiniz çantayı hazırlayın. Yanınıza şunları almayı unutmayın:

  • Gecelik ve terlik
  • Diş fırçası ve saç fırçası gibi bakım malzemeleri. Bebeğinizin babası için de bir şeyler hazırlamayı unutmayın (belki temiz bir kıyafet olabilir)
  • Eve dönüş için giysiler: gebeliğinizin ortasından itibaren giydiğiniz rahat giysiler tercih edin
  • Eve dönerken bebeğinize giydireceğiniz giysiler: fanila veya tek parça bir tulum ve çıtçıtlı bir giysi
  • Bebek battaniyesi (bulunduğunuz yerdeki hava durumuna göre fazladan battaniyeye ihtiyacınız olabilir)
  • Bebek ıslak havlusu
  • Lohusa pedleri
  • Akıllı telefonunuz için kamera/video kamera veya şarj cihazı
  • Emziren anneler için emzirme sütyeni ve emzirme pedleri

Bebek Araba Koltuğu

Hastaneye gitmeden önce, bebeğinizin araba koltuğunun doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Bazı hastaneler, arabanızda bir bebek koltuğu yoksa bebeğinizi almanıza izin vermeyebilir.

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön