Skip to main content
Search

Bebeğiniz yatıştırıcı müziğin sesine kapılıp dans ettiğini ve ona sürekli söylediğiniz ninnileri tanıdığını fark etmişsinizdir. Annemizin veya babanızın sizi büyütürken söylediği ninnileri şimdi siz de bebeğinize söylüyor, sözlü ve yazılı mirası geleceğe taşıyorsunuz. Peki, bu ninnilerin kökenleri ve önemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istemez misiniz? İşte karşınızda en popüler, evrensel veyahut yöresel ninniler, onların çıkış tarihleri ve gelişimleri!

Ninniler neredeyse insanlığın yerleşik hayata geçişi kadar eski bir tarihe sahiptir. Yüzyıllar boyunca doğan nesiller ninnilerle uyutulmuş ve rahatlatılmıştır. Karnı tok ve altı temiz bir bebeğin şimdi uykuya dalma vakti! Minik yavrunuzu deliksiz bir uyku yolculuğuna uğurlamak için sakinleştirici bir ninniden daha etkili ne olabilir ki?

Sizin ve onun dinlenme zamanınız için özenle seçtiğimiz mükemmel ninnileri dinleyebilir ve huzurun tadını minik bebeğinizin uykuya dalmış güzel yüzünü izlerken sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz

Müziğin ve ninninin bebeklere faydaları

Bebeklere, erken gelişim aşamalarından, emekleyip yürümeye başlayana kadarki dönemlerinde en sağlıklı gelişimi sağlamak amacı güderiz ve onlar için her zaman en iyisini isteriz.

Gelişiminin bütün aşamalarını takip ederken bebek ürünlerinden tutun da uyku rutinine kadar dinledikleri şarkılar büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle bebek şarkılarının ve ninnilerin sağlıklı bireyler yetiştirmedeki olmazsa olmazlığının farkındayız.

Bebek Ninnileri: Bebek Şarkıları mp3 Bedava İndir

Uyku zamanının kalitesini iyileştirecek şarkıları keşfedin! En güzel ninniyi bulun ve indirin!

Aşağıda sizin ve bebeğinizin uyku vakti için seçtiğimiz favori ninnilerimizden bazıları bulunuyor.


Bebek Uyku ŞarkılarıDinle veya Önizle
dandini dandini dastana

fış fış kayıkçı

Dandini Dandini'yi Dinleyin ve İndirin!

Türkçe ninnilerin belki de en ünlülerinden biri şüphesiz ki Dandini Dandini’dir. Bu ninni, 1800 doğumlu, İngiliz şair Jane Taylor’ın bir şiiridir.19. Yüzyılda iz bırakmış nadir kadın şairlerden biri olan Taylor’ın şiiri ‘’Yıldız’’ adıyla yayımlanmasından bugüne kadar sizin de bildiğiniz gibi biz bu çok güzel ninniyi bebeklerimize söylerken bize eşlik etmeye çalıştıklarında gözlerimiz parıldıyor.

Fış Fış Kayıkçı Dinleyin ve İndirin

Nesiller, kuşaklar boyunca neredeyse hiçbir değişime uğramadan; herhangi bir müzik aletiyle çalınmasına gerek olunmayan bu tekerleme bir kere dilinize dolandı mı, kurtulmak zor olabilir. Bebeğinizi bu akılda kalıcı ninniye eşlik etmeye çalışırken izlemek eğlenceli olacaktır.

En iyi Türkçe Ninnileri dinleyin ve indirin

Ninnilerin bebeklerin fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı büyümelerine yardımcı olduklarından bahsetmiştik. Dünya üzerindeki tüm dillerde yazılmış, sözlü olarak dilden dile aktarılmış ve bestelenmiş ninniler; aynı zamanda o dili konuşan insanların ortak dil hazinesine aittir. Her biri ülkeye ve yöreye göre değişiklikler gösterir. Bir anneden veya babadan duyulan ninni belki de bebekken duyduğumuz ilk müziktir ve müziğin ruhu, aklı ve kalbi beslediğini; iletişim kurmaya yardımcı olduğu gerçeği onları daha da özel kılan şeylerin başında gelir. En güzel şarkılarını bizler için söyleyen büyüklerimize ne kadar teşekkür etsek az.

Türkçe ninniler; Türkiye’deki yörelere göre de değişiklik gösterir. Yüzlerce farklı ninni Avrupa ve Anadolu’yu birbirine bağlayan bu uçsuz bucaksız topraklarda kulaktan kulağa; ağızdan ağıza yayılır.

Çamlıbel'den Çıktım Yayan, Atem Tutam Ben Seni, E Bebeğim ve son olarak Annesi Onu Çok Severmiş Türkiye'nin çeşitli yörelerinden ağızdan ağıza yayılarak sözlü ve müzikli bebek şarkıları mirasımızı oluşturmuştur.

Ebeveynlerimizin bizi güzel rüyalara ve deliksiz bir uykuya uğurlarken kulağımıza söylediği ninnileri bizler de kendi çocuklarımız için söylemeye devam ederiz ve bu sözlü, yazılı miras kuşaktan kuşağa; orijinalliğini neredeyse hiç yitirmeden aktarılır.

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön