Skip to main content
Search

Bebeğiniz büyüdükçe, daha hareketli hale gelir ve siz de elinizde bir bez ile onun peşinde bebeğinizi temiz tutmak için koşuşturmak zorunda kalırsınız. Bebeğinizi daha fazla temizlemeye başladığınızda, cildini de sağlıklı tutmak için daha fazla nemlendirmeniz gerekir.

Yeni çalışmalar, yetişkin ve bebek cildi arasındaki farkları açıkça ortaya koymaktadır. Bebek cildi yetişkin cildine göre daha "aktiftir", çünkü gelişmeye devam etmektedir. Tahriş edicilere, sıcaklık ve nem değişikliklerine karşı daha hassastır. Bu nedenle, bebeğinizin cildini çevresel değişimler ve sert temizleyicilerden korumanız gerekir.

Bebeğinizin cildinin bariyeri, dış dünyaya karşı ilk savunma kalkanıdır. Sağlıklı bir cilt için doğru nemlendirme şarttır. Bebeğinizin cildini kurumamasına yardımcı olmak için nemlendirmeye dikkat edin.

Nemlendirici Bir Temizleyici Kullanın

Bebeğinizin yüzünü ve ellerini daha fazla temizlediğiniz için, artık bir yandan nazik bir temizlik sağlarken aynı zamanda bebeğinizin cildine kaybettiği nemi geri kazandıracak bir temizleyiciye geçmelisiniz. JOHNSON'S® baby şampuanı, bebeğinizin cildinizi nazik nemlendiriciler ile hassas şekilde temizlemek için özel olarak hazırlanmıştır. Üstelik JOHNSON'S® baby yağın o harika, tanıdık "temiz bebek" kokusuna sahiptir. Gittiğiniz yerlere de götürebilmek için, fazladan bir şişe bebek yağını bebek çantanızda tutun.

Bebeğinizin Cildinin Nemini Korumak

Bebeğinize banyo yaptırdıktan sonra hafif bir nemlendirici kullanmanız iyi olacaktır. Bir klinik çalışmada, katılımcı annelerin sadece %10'u bebeklerinin cildini kuru sandıkları, oysa ki, bebeklerin %60'ından fazlasının klinik kuruluk belirtileri gösterdiği ortaya konulmuştur!

Bebeğinizin cildi, suyu yetişkin cildine göre daha hızlı emer ama daha hızlı da kaybeder! İşte bu nedenle, bebeğinizin cildini düzenli olarak nemlendirmeniz, onu kuruluğa karşı korumanın iyi bir yoludur. JOHNSON'S® baby losyon'un bebeğinizin cildini nemlendiren, bebeğinizin cildinin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayan nazik ve yumuşak bir losyon olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Bebekler için Masaj

Bebeğinizin cildinin sağlığını kontrol etmenizin güzel bir yolu da ona masaj yapmaktır. Masaj yaparken, bebeğinizin cildinin her yerini inceleyebilir ve kuruluk veya soyulma belirtilerine dikkat edebilirsiniz. Üstelik masajın faydaları bununla da bitmez: bebeğiniz büyürken ve gelişimsel değişiklikler geçirirken, masaj bebeğinizin bu geçişleri daha rahat yaşamasına da yardımcı olur. Masaj, gelişen bebeğinize pek çok duygusal ve fizyolojik fayda sağlayacaktır:

  • Bebeğiniz gerginken onu yatıştırır —masajın kan dolaşımındaki stres hormonu kortizolu azalttığı gösterilmiştir
  • Esenlik hissini artırır —masajın, bebeğinizin duygudurumunu iyileştiren endorfinleri uyardığı gösterilmişti
  • Gaz ve kabızlığa iyi gelir—bebeğinizin karnına masaj yapmanız içerdeki havanın dağılmasına yardımcı olabilir
  • Örneğin, diş çıkarırken bebeğinizin yaşadığı gerilimi hafifletir
  • Kol ve bacak kaslarını gevşetir
  • Ve elbette, bebeğinizin sizinle yakın ve güvene dayalı bir ilişki geliştirmesine yardımcı olur

Bebeğinizin cildi, büyürken hızla değişecektir. Bebek cildi sizinkinden farklıdır; temiz, nemli ve sağlıklı kalmak için ekstra korumaya ihtiyaç duyar. Sağlıklı, doğru şekilde nemlendirilmiş bir cilt, bakteri ve diğer enfeksiyonlara karşı bir bariyer görevi görür. Bebeğinizin cildini ömrü boyunca sağlıklı tutmak için onu korumaya şimdiden başlayın.

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön