Skip to main content
Search

Title

Bebeğinizin Cildi

Bebeğinizin öğrendiği ilk duyu yetisi dokunmadır. Ancak, sizin cildinizin üçte biri kadar daha ince olan ve 2 kat daha hızlı nem kaybeden bebek cildi, sağlıklı olmak için özel bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü mutlu bebekler cildi sağlıklı bebeklerdir.

Bebeğinizin cildi, tahriş edebilecek maddelere, mikrop ve bakterilere karşı en iyi savunma mekanizmalarından biridir. Bebeğinizi korumak için, cildini de korumayı ihmal etmemelisiniz.

Yenidoğan bebeğinizin cildinde olağandışı bir şey fark ettiğinizde hemen korkmayın. Yenidoğanların cildinde görülen yaygın cilt problemleri genellikle zararsızdır ve kendiliğinden kaybolur.

Göbek kordonu, bebeğinizi eve getirdikten yaklaşık 1 hafta sonra düşecektir. O zamana kadar, göbek kordonunu temiz ve kuru tutmaya dikkat edin.

Bebeğiniz büyüdükçe, etrafı daha fazla keşfetmeye ve daha fazla dağıtmaya başlar ve siz de onu daha fazla temizlemek zorunda kalırsınız. Bebeğinizin cildinin bariyeri, dış dünyaya karşı ilk savunma kalkanıdır. Sağlıklı bir cilt için doğru nemlendirme şarttır. Bebeğinizin cildinin kurumaması için nemlendirerek ona yardımcı olmaya dikkat edin

Bebeğinizi mutlu, sağlıklı ve tertemiz tutmaya özen gösterin. Bebeğinizin gözlerine, kulaklarına, burnuna ve tırnaklarına nasıl iyi bakacağınızı öğrenin.

Bebeğinizi dışarı çıkarmanız, onun etrafı keşfetmesi ve gelişmesi için harika bir fırsattır, ancak cildinin güneşin UV ışınlarına ekstra hassas olduğunu unutmayın.

Bebeğiniz büyüdükçe, dişleri de büyüyecektir! Diş bakımını eğlenceli bir hale getirin ve çocuğunuzun sağlıklı bir günlük diş bakım rutinine başlamasını sağlayın

Başa dön