Skip to main content
Search

Mükemmel küçük el parmakları, mükemmel küçük ayak parmakları, gözler, kulaklar ve burun. Bunları temiz ve sağlıklı tutmanız önemlidir. Bu bakımı nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için basit ipuçlarımızı izleyin.

Bebeğinizin kulaklarına, gözlerine ve burnuna asla doğrudan bir şey sokmayın. Bebeğinizin gözlerindeki, ağzındaki, burnundaki veya dış kulağındaki çeşitli maddeleri yumuşak, nemlendirilmiş bir pamuk disk ile temizleyin.

Bebeklerin Kulakları

Kulak temizliğinde dış kulağa odaklanın. Her ne kadar eczanelerde pek çok kulak temizleme aracı ve formülü bulunsa da, bunların gerekli olup olmadığını size ancak doktorunuz söyleyebilir.

Bebeğinizin kulaklarını, pamuk gibi, özellikle bebeklere yönelik bir ürün ile temizlemelisiniz. Bebeğinizin kulağına fazla girmeyecek şekilde tasarlanmış özel kulak çubukları da bulunmaktadır. Bebeğinizin kulaklarını temizlerken çok dikkatli olun, sadece gördüğünüz kadarını temizleyin ve bebeğinizin kulak kanalına veya buruna bir şey sokmayın.

DİKKAT: Bebeğinizin kulak kanalına kulak çubuğu sokmayın, sadece kulağın dış kısmında görünen kiri nazikçe temizleyin. Hatalı kullanım kulakta hasara neden olabilir. Ürün bir oyuncak değildir.

Bebeklerin Gözleri

Bir taraftan bebeğinizin başını tutarak, bebeğinizin her bir gözünün çevresini, temiz ılık su ile ıslatılmış bir pamuk disk ile nazikçe temizleyin. Her bir göz için yeni bir pamuk kullanın ve gözleri daima iç köşeden dışarıya doğru temizleyin.

Bebeklerin Burunları

Bebeğinizin burnu tıkalıysa, onu nazikçe rahatlatmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bebeğinizin doktoruna, salinli burun damlaları veya bir burun aspiratörü kullanıp kullanamayacağınızı sorabilirsiniz.

Bebeğinizin burnunun çevresindeki artıkları nazikçe nemli bir pamuk ile, burun çevresinden yanağa doğru silebilirsiniz. Burnun altında veya çevresinde bir tahriş varsa, bebeklere yönelik cilt koruyuculardan kullanabilirsiniz.

Bebeklerin Tırnakları

Bebeğinizin tırnaklarını düzenli olarak keserek, hem kendini tırmalamasını hem de kirin ve mikropların toplanabildiği tırnaklardan enfeksiyonun yayılmasını önleyebilirsiniz. Bebeğinizin tırnaklarını kesebileceğinizin en doğru zaman banyodan hemen sonra tırnakların daha yumuşak olduğu zamandır. Bebeğinizin minik tırnaklarını rahatça görebilmeniz için büyüteçli bebek tırnak makaslarını veya küt makasları kullanabilirsiniz. Bebeğinizin tırnağını keserken, tırnağın doğal çizgisini takip edin ve bebeğinizin cildine zarar vermemek için makasın tutma kısmını bebeğinizden uzak tutun.

Bebeğinizin korkuyorsa, şunları yapabilirsiniz:

  • önce kendi tırnaklarınızı kesinve ona tırnak kesmenin aslında eğlenceli olduğunu gösterin
  • bir şarkı söyleyerek bebeğinizin dikkatini dağıtın

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön