Skip to main content
Search

İster emziriyor isterseniz mama kullanıyor olun, beslenme zamanı bebeğinizle aranızda bir bağ kurmanız için mükemmel bir fırsattır. Aşağıdaki seçenekleri okuyarak ve doktorunuzla görüşerek bebeğinizi en iyi nasıl besleyebileceğinizi belirleyin.

Emzirme

Pek çok sağlık uzmanı bebekler için en iyi besinin anne sütü olduğu konusunda hemfikir. Beslenme açısından anne sütü bebeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Anne sütü bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri içerdiği gibi, aynı zamanda sindirimi kolay bir besindir ve alerjik reaksiyon yaratma riski de düşüktür. Emzirme sırasında annenin bağışıklık sistemindeki antikorlar sütten bebeğe geçerek bebeğin enfeksiyonlara karşı savunma mekanizmasını güçlendirir. Üstelik anne sütü bebeğinizin sonraki haftalarda ve aylarda değişen ihtiyaçlarına da doğal olarak adapte olacaktır.

Emzirme ipuçlarımızı keşfedin

Diğer Beslenme Yöntemleri

Kuşkusuz, bazen tıbbi nedenlerle veya başka özel durumlarda bebeği anne sütüyle beslemek mümkün olmayabilir. Bebeğinizi en iyi nasıl beslemeniz gerektiği ile ilgili doktorunuzla görüşün. Bebeğinizi nasıl beslemeye karar vermiş olursanız olun, onu beslerken mutlaka kollarınızda tutmayı unutmayın. Emzirme ve beslenme sırasında bebeğinize sarılmanız, aranızda güçlü bir sevgi bağı oluşmasına yardımcı olacaktır. Eşinizi de bu aktiviteye dahil edin. Beslenme zamanı bebeğinizin ve eşinizin yakınlaşması için de harika bir fırsattır.

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön