Skip to main content
Search

Artık dokunmanın ve masajın gücünün, aranızdaki gücü nasıl kuvvetlendireceğini ve bebeğinizin sağlıklı gelişimine nasıl katkıda bulunacağını biliyorsunuz. Yine de, şunu merak ediyor olabilirsiniz: Nasıl başlamalıyım?

Burada, bebeğinize güvenle ve nazikçe masaj yapmanıza, hem de bu deneyimi çok anlamlı kılmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları ve teknikleri bulacaksınız.

NOT: Bebeğinize hasta iken veya yeni aşı olmuşken masaj yapmayın. Enjeksiyon bölgesi hala acıyor olabilir.

Tip 1 Masaj yapmak için bebeğinizin rahat olduğu, karnının tok olduğu ve keyfinin yerinde olduğu bir zamanı tercih edin.
Tip 2 Odanın sıcak olduğundan ve aydınlatmanın çok parlak olmadığından emin olun.
Tip 3 İhtiyacınız olan malzemeleri yanınıza alın: yağ, havlu, temiz bezler ve giysiler.
Tip 4 Ellerinizi yıkayın ve varsa mücevherlerinizi çıkarın.

 

Tip 5 Masaj yapmak için güvenli ve rahat bir yer bulun ve bebeğinizi yüzünüzü tam olarak görebileceği şekilde yatırın.
Tip 6 Başlamadan önce, birkaç derin nefes alarak rahatlayın, böylece bebeğiniz de rahatlayacaktır.
Tip 7

JOHNSON’S® baby yağ gibi, bebeklere özel bir yağ veya losyon kullanın. Elinize bebeğinizin cildine rahatça masaj yapabileceğiniz kadar miktarda yağ veya losyon alın.

Tahriş olmuş veya kızarmış cilde yağ veya losyon sürmeyin. Kaşıntı oluşursa, yağı veya losyonu kullanmayın. Herhangi bir ürünü kullanmadan önce, daima etiketini okuyun.

Masaj ile, bebeğinizin nasıl iletişim kurduğuna dair farkındalığınızı artırabilirsiniz. Bebeğinizin hoşlandığı, hoşlanmadığı şeyleri, isteklerini ve duygularını nasıl anlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Sarılmak, oynamak ve rahatlatmak için en uygun zamanı öğreneceksiniz. İlişkiniz, ikiniz için de nelerin iyi olduğunu öğrendikçe gelişecektir.

Dünyanın dört bir yanındaki anneler bebekleri konusunda JOHNSON’S®'a güveniyor

Ürünlerimizin en yüksek güvenlilik, kalite ve bakım standartlarını karşılaması için 125 yılı aşkın süredir anneler, sağlık uzmanları ve bilim insanlarından ilham alarak çalışıyoruz

Her Bir Küçük Mucize İçin™

Bir bebekle yaşamak, iyi vakit geçirmekten çok daha fazlası anlamına gelir. Birden, dünyayı yeniden keşfettiğinizi, hedeflerinizi değiştirdiğinizi veya sevgi kapasitenizin nasıl arttığını fark edebilirsiniz. Büyülü anne-babalık yolculuğunun her mucizevi anını gelin birlikte kutlayalım.

Başa dön