Skip to main content
Search

Title

Bebeğinize Masaj Yapmak

Bebeğiniz, yanaklarını okşadığınızda gülümseyecek ve sırtını ovduğunuzda sakinleşecektir. Bu anların ne kadar özel olduğunu siz de biliyorsunuz, ancak nazik dokunuşunuzun, bebeğinizin büyümesi ve gelişimine ve iletişim ve öğrenme becerilerine nasıl katkıda bulunduğunu bilmiyor olabilirsiniz.

Bebeğinize düzenli olarak masaj yapmanız, bir yandan bebeğinizin duyularını harekete geçirerek, onun sağlıklı ve mutlu bir şekilde gelişmesine, öte yandan da aranızdaki bağın güçlenmesine yardımcı olur.

Bebeğinizin, günlük masajdan en iyi şekilde faydalanması için bazı temel masaj tekniklerini öğrenin.

Yenidoğan bebeğinizin, ekstra nazik bir bakıma ihtiyacı vardır. Bir yandan gelişimini desteklerken, bir yandan da bebeğinizin narin cildine nasıl güvenle masaj yapabileceğinizi öğrenin.

Bebeğiniz büyüdükçe, normal masaj rutininizi daha da yoğunlaştırabilir, bebeğinizin duyularını kullanması için ona daha fırsat verebilir ve masajdan çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Bebeğiniz artık daha hareketli! Masaj rutininize nasıl biraz eğlence katarak, bebeğinize öğrenme ve büyüme fırsatı yaratabileceğinizi öğrenin.

Kokuların, bebeğinizin sağlıklı gelişiminin nasıl ayrılmaz bir parçası olduğunu keşfedin.

Başa dön