Skip to main content
Search

COVID-19 Salgınında JOHNSON'ın Bakım ve Güvenlik Taahhüdü

Johnson’s Baby olarak COVID-19 yanıtımız

Johnson & Johnson, Dünya Sağlık Örgütü'nü desteklemektedir

Küresel COVID-19 salgınının etkileri yadsınamaz. Tüketicilerimize  Dünya Sağlık Örgütü'nün sağladığı bilgileri ve tavsiyeleri takip etmelerini öneriyoruz.

COVID-19 ve Johnson’s Baby Olarak Yanıtımız

Johnson & Johnson olarak, tüm dünyadaki toplumlara ve bireylere, COVID-19'un yarattığı şiddetli etkiyi yönetebilmeleri için yardımcı olmaya kararlıyız. Ekiplerimiz, bir aşı geliştirmek ve JOHNSON'S® da dahil, talebin yüksek olduğu tüketici sağlığı ürünlerinin, tıbbi cihazların ve ilaçların üretimini sürdürmek üzere aktif olarak çalışmaktadır. 

COVID-19 tüm dünyadaki sağlık hizmetleri kaynaklarını zorlamaktadır ve dolayısıyla, insanların sağlıklarını korumalarına ve zaten sıkıntıya giren sağlık hizmetleri sisteminin dışında kalmaya yardımcı olmamız her zamankinden daha büyük önem taşıyor. Sabunlarımız, losyonlarımız ve cilt temizleyicilerimiz, tüketicilerin kişisel hijyene odaklanması nedeniyle yüksek talep görmekte. Bir yandan en yüksek kalite ve güvenlilik seviyesini korumaya devam ederken, diğer yandan da yüksek talep gören ürünlerimizin tedarikini sürdürmek üzere, üretime kesintisiz olarak devam etmeye odaklanıyoruz. 

Johnson & Johnson’ın COVID-19 salgınına verdiği yanıtın ayrıntıları için lütfen JNJ.com adresini ziyaret edin. 

Johnson’s Baby: Ürün Faydaları

 • Johnson’s Baby Vücut Şampuanları
  • Johnson’s Baby vücut şampuanları, narin ciltlerde bile, kirin ve mikropların nazikçe temizlenmesini sağlar.
  • Johnson’s Baby vücut şampuanları, paraben, ftalat, sülfat, sabun ve boya içermez.
  • Yararlı İpucu: Kendiniz ve aileniz için nazik bir el temizleme ürünü olarak Johnson's Baby vücut şampuanlarını kullanabilirsiniz.
   • Ellerinizi düzenli ve doğru şekilde yıkamanız  önemlidir ve mikropların yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. El yıkama talimatları için lütfen CDC veya yerel halk sağlığı kurumlarının kılavuzlarına başvurun.
 • Johnson’s Baby Islak Mendiller & Temizlik Mendilleri
  • Johnson’s ıslak mendiller ve temizlik mendilleri, her yerde ve her zaman, narin el ve yüz cildindeki kiri ve mikropları nazikçe ve etkili şekilde temizlemek için tasarlanmıştır. Çantanızda taşıyabileceğiniz bu seyahat mendilleri zaten nemli olduğundan suya da ihtiyacınız kalmayacaktır.  
 • Johnson’s Baby Losyonlar
  • Sık sık yapılan temizliğin ardından cildin nemlendirilmesi için Johnson’s baby losyonları kullanabilirsiniz.
  • Tüm Johnson's losyonlarının nazik, yumuşak ve kuru cildi rahatlatmaya yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Johnson’s Baby Kolonya - TALİMATLARA UYGUN OLARAK KULLANIN

Johnson’s Baby Kolonya'nın el dezenfektanı veya yüzey dezenfektanı olarak etkili olup olmadığı konusunda soru soran tüketicilerimiz var. Kolonyalarımızın hiçbiri, hatta alkol içerenler bile, el dezenfektanları veya yüzey dezenfektanları olarak kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Bu ürünler mikropları öldürmek için tasarlanmamış veya test edilmemiştir ve COVID-19'u önlemeye veya tedavi etmeye yönelik değildir. Bunun yerine, ellerin sık sık yıkanması, su bulunamıyorsa bir el dezenfektanı kullanılması, sosyal mesafenin korunması, gözlerimize, burnumuza ve ağzımıza dokunmamak gibi  Dünya Sağlık Örgütü  veya yerel kamu sağlığı makamınızın yayınladığı önleyici tedbirleri izlemenizi tavsiye ederiz.

Sağlıklı Anne-Babalık

 • Bu zor dönemde anne-babalık konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Dünya Sağlık Örgütünün bu faydalı ipuçlarını inceleyin.
 • Bebeğiniz daha iyi uyursa, siz de daha iyi uyursunuz. Johnson'ın klinik olarak kanıtlanmış ılık banyo, nazik masaj ve sessiz zamandan oluşan uyku öncesi rutinini ile, bebeğinizin daha hızlı uykuya dalmasına ve daha uzun süre uyumasına yardımcı olabilirsiniz. Sağlıklı uyku alışkanlıklarına ilişkin daha fazla ipucu için buraya tıklayın.
 • Bebeğinize masaj yapmanız, hem sizin hem de bebeğiniz için rahatlatıcı ve aranızdaki bağı güçlendirici bir deneyim olabilir. Johnson’s losyonları ve yağları da bu deneyime katkıda bulunacaktır! Bebek masajı ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın veya şu ipuçlarını deneyin:
  • Bebeğinizin uyanık olduğu bir zaman dilimi belirleyin; bebeğiniz ne çok aç ne de çok tok olmamalı.
  • Odanın ılık olduğundan ve aydınlatmanın çok parlak olmadığından emin olun.
  • Ellerinizi yıkayın, takılarınızı çıkarın ve yanınıza bir bebek yağı veya losyonu alın.
  • Bebeğinizin yüzünüzü rahatça görebileceği konforlu bir yer seçin.
  • Başlamadan önce, birkaç derin nefes alarak rahatlayın, böylece bebeğiniz de rahatlayacaktır.
  • Ellerinizi bebeğinizin cildinde rahatça gezdirmek için bebek yağı veya losyonu kullanın.

Sıkça Sorulan Sorular

Diğer J&J Kurumsal Departmanları nasıl yardımcı oluyor?

İhtiyaç halinde, en ufak yardım bile önemlidir. Johnson & Johnson biz bunu çok iyi biliyoruz: 130 yılı aşkın geçmişimiz boyunca, her zaman, doğal afetlerden sağlık tehditlerine kadar, kriz dönemlerinde yerel ve küresel toplumun yardımına koştuk.

Covid-19 salgınına verdiğimiz yanıtın bir parçası olarak, bu krizden etkilenenlere yardımcı olmak amacıyla, çeşitli işletmelerimizden temel önemdeki bağışları ve diğer yardımları temin etmek üzere hızla harekete geçtik. Bugüne kadar yaptığımız çalışmaları şöyle özetleyebiliriz:

 • 1 Milyon Cerrahi Maske, koruyucu gözlük, koruyucu giysi, termometre ve solunum cihazı, korona virüse yakalan bir hastaya bakan kişilere ve hastalığın toplumdaki bulaşma oranlarının yüksek olduğu yerlerde yaşayanlara bağışlandı.
 • Ön cephede görev yapan sağlık çalışanları için maske, koruyucu giysi ve dezenfektan satın alınmasına destek olmak amacıyla, Çin Kızılhaç Vakfına 1 Milyon Renminbi (Çin Para Birimi) Bağış Yapıldı.
 • Virüsün kontrol altına alınması ve yayılmasının önlenmesi için, temizlik ve dezenfeksiyon konusunda ön cephede görev yapan sağlık çalışanlarına destek olmak üzere 48,000 Şişe BAND-AID® Marka İzopropil Alkol Bağışı Yapıldı.
 • Çin'deki Hastanelere, elektrik gerektiren bazı ameliyat türlerinde kullanılan 1 Elektrocerrahi Jeneratörü ve Çeşitli Tıbbi Cihazlar da Bağışlandı
 • Numaralı gözlük takarken, üstüne koruyucu gözlük takılması zor olduğundan, rahat görmelerini sağlamak için Tıp Çalışanlarına 1,300'den Fazla Paket Acuvue® Kontakt Lens Bağışı Yapıldı
 • 1 Şirket Bilim İnsanlarından Oluşan Ekibimiz Olası Bir Aşı için Var Güçleriyle Çalışıyor. Şirketimizin Ebola gibi salgın hastalıklarla mücadeledeki deneyimi ve solunum hastalıklarındaki uzmanlığı düşünülünce, bu mücadeleye yardımcı olmak için benzersiz bir konumda bulunuyoruz .

Ayrıca, Johnson & Johnson olarak, korona virüs salgını gibi öngörülemeyen olaylara karşı hazırlıklı olmak üzere, küresel tedarik zinciri ağımızda uygulamaya koyduğumuz güçlü iş sürekliliği planlarımız var. Bunlar arasında, yüksek riskli alanlardan uzaktaki önemli dağıtım merkezlerimizde kritik düzeyde stok bulundurmak ve hazırlık planlarımızı destekleyecek dış tedarikçilerle işbirliği yapmak da yer alıyor. Uygun ve etkili dağıtım sağlanması için, küresel ağımızın tamamında ürün talep ve arz seviyelerimizi yakından takip ediyoruz ve hastalarımızın, müşterilerimizin ve tüketicilerimin ihtiyaçlarını titizlikle gidermek için çalışıyoruz.

Başa dön